Czym jest prawo karne?

Martyna Walczak 2019-05-11 0 komentarzy
Czym jest prawo karne?

Prawo karne spełnia kilka funkcji. Do głównych można zaliczyć ochronę różnego typu dóbr, zaspokojenie poczucia sprawiedliwości pokrzywdzonego i szerzej - całego społeczeństwa. Kolejną jest funkcja kompensacyjna, która polega na naprawieniu krzywd, jakie zostały wyrządzone poszkodowanemu. Jeszcze inną jest funkcja zapobiegawcza  i wychowawcza. 

Najczęściej strony w sprawie karnej potrzebują fachowej pomocy prawnej na każdym etapie postępowania. Adwokat prawa karnego w Katowicach udziela porad w Kancelarii Adwokackiej Adwokat Adam Bakłażec. Świadczy kompleksowe usługi zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla podmiotów gospodarczych w różnego typu sprawach z zakresu tej dziedziny prawa. Klienci chcą przede wszystkim, by adwokat reprezentował ich przed sądem karnym wszystkich instancji. Potrzebują również porad i doradztwa w zakresie odpowiedzialności karnej za popełniony czyn. Formy pomocy prawnej dotyczą przede wszystkim:

  • obrony przed sądem,
  • analizy zagadnień z zakresu przestępczości gospodarczej,
  • reprezentowania osób podejrzanych na każdym etapie postępowania przygotowawczego, które prowadzi policja i prokuratura,
  • pomoc w ubieganiu się o wcześniejsze zwolnienie z zakładu karnego, w którym skazany odsiaduje wyrok.

Adwokaci przyjmujący w kancelarii zapewniają dyskrecję, a w swojej pracy stawiają na najwyższe standardy w zakresie etyki zawodowej i co za tym idzie - dochowania tajemnicy adwokackiej. Z kancelarią można skontaktować się osobiście, telefonicznie lub za pośrednictwem poczty internetowej.

Skomentuj wpis