Czym jest rysunek architektoniczny?

Maks Lis 2019-05-01 0 komentarzy
Czym jest rysunek architektoniczny?

To właśnie dlatego usługi architektów są obecnie tak cenione. Wiele osób zastanawia się nad rozszerzeniem swojego wykształcenia o umiejętność projektowania wnętrz oraz wykonywania projektów obiektów. Warto jednak uczyć się od najlepszych - dlatego lekcje rysunku architektonicznego najlepiej pobierać jest od osób, które od lat pracują w zawodzie.

Rysunek architektoniczny - gdzie odbyć kurs?

W każdym mieście można znaleźć architekta, który prowadzi takie kursy. W przypadku Cieszyna rysunek architektoniczny poznamy od podstaw i naprawdę dogłębnie u AMK2. Działająca w tym mieście pracownia architektoniczna prężnie się rozwija, co roku przyjmując nowych kursantów na szkolenie z rysunku architektonicznego. Podczas szkolenia uczestnicy zapoznają się z podstawami kompozycji, szkolą swoją wyobraźnię przestrzenną oraz uczą się, jak myśleć kreatywnie. Specjalnie zaprojektowany cykl lekcji obejmuje także zasady ujęć perspektywicznych, wiele uwagi poświęca się światłocieniowi, przenikaniu i odbiciu, a kursanci tworzą także kompozycje z elementów płaskich i przestrzennych.

Z uwagi na to, że w ciągu tygodnia każdy może mieć ograniczony czas, architekt proponuje jedną lekcję w tygodniu, trwającą za to aż 180 minut. Osoby zainteresowane mogą także zdecydować się na lekcje indywidualne, które wprawdzie będą nieco droższe, ale będą odbywały się zawsze w czasie dostosowanym do potrzeb kursanta. Równocześnie kursanci nie muszą martwić się o materiały dydaktyczne, ponieważ wszystkie dostarcza architekt prowadzący zajęcia.

Skomentuj wpis