Dętki motocyklowe - wady i zalety

Gabriela Kowalska 2019-01-20 0 komentarzy
Dętki motocyklowe - wady i  zalety

Jak najlepsza kondycja ogumienia w posiadanym przez nas motocyklu – powinna być jednym z głównych priorytetów, jakie będą nam przyświecać podczas eksploatacji i serwisowania naszej maszyny. Zasadniczo, można spotkać się z opinią, że przy modelach szosowych większą popularnością cieszą się opony radialne niż diagonalne. Wynika to prawdopodobnie z faktu, że pierwsze z wymienionych zapewniają znacznie wyższą przyczepność na mokrej nawierzchni.

Jeżeli należymy do grona posiadaczy starszego modelu jednośladu, nasze opony są zapewne wyposażone w dętki motocyklowe. Jest to tradycyjne, odchodzące już nieco w niepamięć rozwiązanie. Od lat 80. ubiegłego stulecia na rynku wyrabia sobie coraz mocniejszą pozycję pomysł, który pozwala zapomnieć o wszystkich niedogodnościach, jakie wiążą się z dętkami – czyli tzw. musy.

Zastosowanie specjalnego rodzaju gąbki gwarantuje długą jazdę bez konieczności częstych wymian, a w przypadku, gdy kierowca najdzie na przykład na stłuczone szkło czy inne ostre elementy – eliminują ryzyko powstania „kapcia”.

Jeżeli rozglądamy się aktualnie za sklepem internetowym, który posiada w ofercie dętki wysokiej jakości – odwiedźmy koniecznie witrynę motocyklowysklep24.pl. Jest to wprost wymarzone miejsce dla każdego miłośnika motocykli – również tych modeli, które mają już znaczny dorobek przejechanych kilometrów na liczniku. Decydując się na zakupy za pośrednictwem tej strony WWW, będziemy mieć pewność, że otrzymamy części i akcesoria pierwszorzędnej jakości, a nasze zamówienie zostanie szybko i sprawnie zrealizowane.

Skomentuj wpis