Jak pozyskać dotacje na projekty b+r

Dominika Przybylska 2018-12-23 0 komentarzy
Wpis

Wytworzenie zaawansowanego technologicznie produktu bądź też opracowanie czy udoskonalenie innowacyjnego procesu wiążą się ze sporymi kosztami. Z ich ponoszeniem muszą się liczyć nie tylko firmy będące stosunkowo młodymi podmiotami, jak wszelkiego rodzaju start-up'y, ale także przedsiębiorstwa z wypracowaną już pozycją w branży. Zdarza się niestety, że szacowany budżet przerasta możliwości danej firmy na tyle, że bez zewnętrznego źródła finansowania nawet najbardziej obiecująca idea nie będzie mogła się doczekać realizacji.

Dotacje na projekty b+r to jedna z ważniejszych płaszczyzn działania firmy SENSE consulting - mającej bogate doświadczenie właśnie we współpracy z ośrodkami badawczymi bądź uczelniami wyższymi. Na swoją pozycję przedsiębiorstwo pracuje już od kilkunastu lat - niezmiennie zdobywając kolejnych klientów i ciesząc się licznymi rekomendacjami ze strony wcześniejszych. Wartość pozyskanych dofinansowań oraz wysokie lokaty zajmowane w branżowych rankingach, to najlepsze przykłady jakości usług świadczonych przez poznańską firmę doradztwa europejskiego.

Należy pamiętać, że zarówno w poprzedniej (2007-2013), jak i obecnej perspektywie finansowej (2014-2020), Unia Europejska przeznaczyła bardzo wysokie sumy na dotowanie wszelkich przedsięwzięć zmierzających ku innowacjom. To właśnie wykazanie elementu innowacyjności projektu jest jednym z najważniejszych zadań, jakie stoi przed pomysłodawcą. Wsparcie doświadczonych specjalistów z pewnością pozwoli mu zaoszczędzić czas, a przede wszystkim skutecznie pozyskać niezbędny kapitał.

Skomentuj wpis