Jak wybrac dobrego adwokata od prawa karnego

Jędrzej Kaczmarczyk 2019-03-23 0 komentarzy
Wpis

Jeśli taka sytuacja się przydarzy, konieczna będzie pomoc prawna udzielana przez adwokata, najlepiej na każdym etapie postępowania. Tylko taki mecenat może uchronić człowieka przed odpowiedzialnością karną albo przynajmniej znacznie złagodzić wymiar kary orzeczonej przez sąd. Do osiągnięcia takiego rezultatu niezbędny jest jednak adwokat specjalizujący się w prawie karnym. To nie tylko ktoś, kto zna przepisy – tych może się w gruncie rzeczy nauczyć każdy. Dobry adwokat karnista to prawnik znający na wylot mechanizmy działania policji i innych służb, prokuratury, a wreszcie także i sądów. Praktyk, który wie, czego można się spodziewać na danym etapie sprawy i jak się do tego przygotować.

To chyba oczywiste, że dobry adwokat w Warszawie prawo karne ma w małym palcu. Wie, jak rozmawiać z policjantami i prokuratorem. Potrafi podpowiedzieć, jak składać wyjaśnienia i zeznania, albo że w danej sprawie najlepiej odmówić ich składania. Gdy trzeba, umie wynegocjować dobrowolne poddanie się karze. Dołoży też wszelkich starań, by człowiek niewinny nie został przez sąd uznany za winnego i skazany.

Oczywiście adwokat – karnista może też stanąć po przeciwnej stronie, a więc reprezentować ofiarę przestępstwa, starając się o to, by jego sprawca został surowo ukarany, a gdy to możliwe, zapłacił swej ofierze należne jej pieniądze tytułem zadośćuczynienia lub odszkodowania. Tak uniwersalni adwokaci pracują w warszawskiej kancelarii, której stronę internetową można znaleźć pod adresem obronca24h.com.  

Skomentuj wpis