Parkiet dębowy w jodełkę

Konstanty Mazurek 2019-01-20 0 komentarzy
Wpis

Wśród wielu rozwiązań aranżacyjnych dostępnych na stronie prodexpol.pl znajdziecie Państwo zarówno klasyczne, jak i nowoczesne wzornictwo, a rozbudowany katalog z pewnością pozwoli na znalezienie wymarzonej aplikacji. Parkiet dębowy w jodełkę francuską to propozycja, której korzenie sięgają XVI wieku. Charakterystyczny wzór pierwszy raz pojawił się w pałacach francuskiej arystokracji i do dziś uchodzi za bardzo eleganckie i atrakcyjne wizualnie rozwiązanie.

Zastosowanie drewna dębowego przekłada się na bardzo przyjemny klimat w pomieszczeniu, a naturalne właściwości tego rodzaju materiału gwarantują długą żywotność, odpowiednią twardość z zachowaniem wymiarów i odpornością na ścieranie. Co więcej, za sprawą innowacyjnego procesu produkcyjnego Prodexpol, który obejmuje wielomiesięczne sezonowanie i precyzyjną obróbkę, zapewniona jest odpowiednia wilgotność i dokładne wymiarowanie, szczególnie istotne w kontekście parkietów typu jodełka.

Cechy charakterystyczne kolekcji to, oprócz klepek przyciętych pod kątem 45 lub 22 stopnie składających się w parkiet warstwowy, wykorzystanie dębu klasy rustikal, o lekko szczotkowanej strukturze i fazowanych krawędziach. Na życzenie klienta całość może być wykończona samym lakierem lub olejem (paleta dostępnych kolorów obejmuje dziesięć pozycji). Jodełka francuska montowana jest do podłoża przy pomocy kleju, ponadto nie ma przeciwwskazań, by wykorzystywać ten typ wykończenia przy ogrzewaniu podłogowym. Klepki dostępne są w rozmiarach 10x90x610 mm.

 

Skomentuj wpis