Rękawiczki medyczne

Maks Lis 2019-06-14 0 komentarzy
Rękawiczki medyczne

Po co używa się rękawiczek jednorazowych? To chyba oczywiste, że używając rękawiczek przy różnych zabiegach medycznych czy pielęgnacyjnych, zachowuje się podstawowe zasady bezpieczeństwa. Nie dopuszcza się w ten sposób do namnażania się i rozprzestrzeniania bakterii. Przy kontaktach z krwią zaś minimalizuje się ryzyko zakażenia, np. wirusem HIV. Na sklepmedyczny.com.pl można zapoznać s z wieloma rodzajami rękawiczek jednorazowych. Są to kawiczki medyczne, do których produkcji użyto różnych materiałów, takich jak np.:

  • lateks
  • nitryl
  • winyl.

Jakie rękawiczki wybrać?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Biorąc jednak pod uwagę wszechstronność zastosowań i łatwą dostępność, to najpopularniejsze są chyba rękawiczki lateksowe. Lateks zyskał swoją popularność ze wzgdów praktycznych i ochronnych, to jednak nie wszystko. Lateks jest materiałem rozciągliwym, co oznacza, że rękawiczki tego rodzaju bardzo dobrze dopasowują się do dłoni. Są więc niczym druga skóra, pod warunkiem, że użytkownik dobierze odpowiedni rozmiar rękawiczek. Wyr rozmiaru nie powinien stanowić problemu, gdyż w sklepach medycznych jest wiele tego typu produktów, zarówno od polskich, jak i zagranicznych producentów. W ofercie są dostępne rękawiczki jednorazowe w rozmiarach od XS do XL. Minusem rękawiczek lateksowych jest to, że mo one uczulać i podrażniać skórę.

Co zrobić, jeśli jest się uczulonym na lateks?

Osobom, które mają wrażliwą skórę ze skłonnością do alergii, zaleca się stosowanie antyalergicznych rękawiczek nitrylowych. Jest to produkt nieco droższy, ale nie podrnia skóry i zapewnia komfort oraz bezpieczstwo zarówno lekarzowi, jak i pacjentowi. Jeśli kogoś interesuje produkt tańszy, warto wówczas zdecydować się na rękawiczki winylowe.

Skomentuj wpis